وبلاگ

مزایای مهم عینک uv

مزایای مهم عینک uv

ما در این مقاله میخواهیم درباره ی عینک یو وی و مزایای مهم عینک uv صحبت کنیم لطفا تا انتهای این مطلب مارا همراهی کنید.

آیا می دانستید نور خورشید دارای چه اشعه های خطرناکی برای چشمانتان است؟و اینکه چطور باید از چشمانتان در برابر این اشعه ها محافظت و مراقبت کرد؟ همانطور که می دانید عینک های uv مانع از رسیدن این اشعه ها به چشم می شود.

 

مزایای مهم عینک uv

 

برای مشاهده محصولات نفس اپتیک و ثبت سفارشات ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

مزایای مهم عینک uv :

  1. پیری چشم و پوست را به تعویق می اندازد
  2. از تخریب ماکولا جلوگیری و پیشگیری می کند
  3. از آفتاب سوختگی چشمان جلوگیری می کند
  4. جلوگیری از بروز ناخنک
  5. جلوگیری از آب مروارید
  6. باعث خوش تیپ تر شدن می شود
  7. از خشکی چشم پیشگیری می کند
  8. رانندگی ایمن تر در روز
  9. برای فصول و محیط های مختلف مناسب است
  10. از کشیدگی و کوچک شدن چشم جلوگیری می کند

عینک یو وی

منظور از آفتاب سوختگی چشم چیست:

مثلا وفتی می روید اسکی عینک نمیزنید چشمان شما اذیت می شود و دید درست و دقیقی ندارید. دلیل این امر بازتاب نور خورشید از برف و … است به این امر آفتاب سوختگی چشم یا برف کوری می گویند.

آب مروارید چیست:

کدورت و ناراحتی عدسی چشم

ماکولا چیست:

ماکولا در پشت چشم و در وسط شبکیه قرار دارد. آسیب به سلول های عصبی در ماکولا سبب می شود که نتوانیم رنگ ها را تشخیص دهیم و اشیا را تار می بینیم.

ناخنک چیست: 

ناخنک چشم با ورود نور شدید چشم به وجود می آید. ناخنک چشم با خارش و تورم و … همراه است و تنها راه درمانی آن عمل جراحی می باشد.

 

یک نکته مهم: پزشکان چشم به آسانی و راحتی می توانند اصل عینک یو وی را از غیر اصل و فیک آن تشخیص دهند با وسیله و دستگاهی به نام لنزومتر ( طیف سنج ) که در عرض چند ثانیه با انجام تست توسط اشعه یو وی یا همان ماوراء بنفش متوجه این موضوع می شوند.

 

عینک یو وی

برای مشاهده محصولات نفس اپتیک و ثبت سفارشات ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

درجه محافظت عینک uv چه عددی باید باشد ؟

باید به شما دوستان عزیز بگویم درجه محافظت عینکuv باید 400 باشد. عینک uv400 چشمان شما را از هرگونه آسیب از طریق اشعه ماوراء بنفش حفظ می کند. این لنزها اشعه ماوراء بنفش یا همان اشعه uv را تا طول موج 400 نانومتر را مسدود و محدود می کند و اجازه نمی دهد به چشمانتان آسیبی وارد شود.

 

تفاوت عینک پلاریزه با عینک uv در چیست؟

عینک uv با عینک پلاریزه کاملا با هم فرق می کنند. هر کدام از این عینک ها کاربرد متفاوت خود درا دارد.

کاربرد عینک پلاریزه این است که فقط جلوی شدت نور آزاردهنده‌ و اذیت کننده خورشید را می‌گیرد و اینکه این عینک چشم ما را در مقابل اشعه ماوراء بنفش محافظت و حفظ نمی کند.

فروشگاه عینک نفس اپتیک:

نفس اپتیک، یکی از بهترین فروشگاه های تخصصی در حوزه انواع مختلف عینک است. در این فروشگاه اینترنتی می‌توانید هر آنچه به چشم و بینایی مربوط است، از انواع مختلف عینک طبی و عینک آفتابی گرفته تا لنزهای طبی و رنگی را خریداری کنید. اصلی‌ترین دغدغه‌ی ما در نفس اپتیک، حفظ و تضمین سلامت چشم‌های شماست و به همین خاطر تمامی محصولاتی که در این فروشگاه اینترنتی عرضه می‌شوند، «اصلی» و دارای گواهی اصالت کالا هستند.

اگر قصد خرید عینک برای خودتان یا هدیه و کادو به دوستان و عزیزان خود هستید شما می توانید بدون هیچ نگرانی از بابت کیفیت و زیبایی عینک از ما خرید کنید.جهت خرید شما عزیزان می توایند با مراجعه به صفحه اجتماعی فروشگاه یا از طریق تماس با ما خرید راحت و مطمئن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *